От коалиция Демокрация, права и свободи - ДПС са уведомили

...
От коалиция Демокрация, права и свободи - ДПС са уведомили
Коментари Харесай

Двете ДПС-та не изпълниха указанията на ЦИК, ще се ходи на съд

От коалиция " Демокрация, права и свободи - Движение за права и свободи " са уведомили Централната изборна комисия (ЦИК), че възразяват против напътствията, които получиха - да показват документи, че Движение за права и свободи не е част от нито едно от двете обединявания, с които двата враждуващи лагера в придвижването подадоха заявление за предварителните парламентарни избори. Това научи " Хоризонт " от свои източници, оповестяват от публичното радио.

Информацията бе доказана импровизирано и от източник на Клуб Z.

Жалбата ще бъде подадена на следващия ден във Върховния административен съд. В обединението на лоялните на почетния ръководител Ахмед Доган вземат участие още две партии - СБОР и Земеделски национален съюз. Официално тя се съставлява от (съ)председателя на Движение за права и свободи Джевдет Чакъров.

От другата коалиция - към другия (съ)председател Делян Пеевски, през днешния ден също са отказали да се съобразят с рекомендацията на ЦИК. В " Движение за права и свободи - Ново начало " вземат участие още две партии - " Новите водачи " и " Български глась ".

Припомняме, че от ЦИК бяха указали на двете обединения да изключат Движение за права и свободи, защото не може една партия да взе участие в две предизборни обединявания. Срокът бе през днешния ден в 17:00. От двете фракции обаче бяха безапелационни, че няма да се съобразят. Техните представители твърдяха, че тяхното Движение за права и свободи е единственото.

До неуместната обстановка се стигна, откакто ЦИК взе странното решение да одобри в един и същи час документите на двете фракции. Причината бе блокаж на органа поради препирня сред политици от двата лагера на мястото за регистрация и напрежение пред постройката на Народното събрание, където се обитава Централната изборна комисия. 

До момента 9 партии и 4 обединения са подали документи за регистрация за присъединяване в изборите на 27 октомври.

Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР