От Киев твърдят, че са успели да си върнат 3

...
От Киев твърдят, че са успели да си върнат 3
Коментари Харесай

Украйна си върна три селища в Херсонска област

От Киев настояват, че са съумели да си върнат 3 селища в окупираната Херсонска област. Контраофанзивата в региона продължава към този момент седмица.

Съветник на украинския президент Володимир Зеленски разгласява фотография на украински бойци, които издигат знамето на страната над населено място, за което се твърди, че се намира в южната Херсонска област. Контраофанзивата в окупирания регион стартира преди към седмица. Областта е от стратегическо значение и за Киев и за Москва, защото се намира покрай Крим. 

Междувременно Зеленски изрази убеденост, че Украйна ще си върне анексирания полуостров. 

 
Вярвам, че украинското знаме и свободният живот ще се завърнат в Крим. Ще освободим цялата наша земя и нашия народ. Въоръжените сили на Украйна, нашето разузнаване и специфични служби към този момент подхващат нужните стъпки за това. 
Володимир Зеленски, президент на Украйна

Зеленски още веднъж прикани за цялостна възбрана за визи за съветски жители в Европа. И упрекна Русия, че се готви за “решителен енергиен удар против всички европейци “.

Междувременно преди началото на Източния стопански конгрес представителят на Кремъл Дмитрий Песков предизвести, че " стартира огромна международна стихия ". 

 
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР