От инцидента в Русе няма да има голямо сътресение на

...
От инцидента в Русе няма да има голямо сътресение на
Коментари Харесай

Тихомир Безлов: Няма да има голямо сътресение на правителството заради случая в Русе

От случая в Русе няма да има огромно разтърсване на държавното управление. Това сподели пред БНР Тихомир Безлов, старши анализатор в Центъра за проучване на демокрацията, като добави, че не чака оставки в Министерство на вътрешните работи поради случая " Кожухаров ", само че не знае какво ще се случи на районно равнище в ОДМВР-Русе.

По думите му от синдикалните организации в Министерство на вътрешните работи не се чува отбрана на сътрудника им по случая:

" Те също би трябвало да излязат с позиция по случая, а не да оставят министъра (Даниел Митов) да изяснява ".
Според Безлов в мненията на всичко, което се вижда от видеозаписите, публикувани от BG Elves (българските елфи), се пропуща да се обърне внимание на това, че " момчетата се хвърлят да бият човек, който е паднал на земята ", както и това " за какво полицейският шеф Николай Кожухаров пуска патрулните коли да си тръгнат от мястото, без да записват случая ".

" За мен огромният проблем е вътрешната настървеност в този спор и липса на състрадание ", добави той.

Той прикани да изчакаме и да забележим какво ще се случи, а " не да се опитваме да обясняваме, че служителите на реда са отговорни за всичко ".
Анализаторът цитира данни от Евробарометър за 2024 година, съгласно които Полицията (52%) е с най-високо равнище на доверие измежду всички институции в България:

" Същевременно България и Румъния са с най-ниско доверие в Полицията в Европейски Съюз. Изводът е, че въпреки всичко болшинството от хората се надяват на Полицията ".  

Инфо: БНР

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР