От идната 2019 година на Australian Open е въведен тайбрек

...
От идната 2019 година на Australian Open е въведен тайбрек
Коментари Харесай

Australian Open въведе тайбрек в заключителния пети сет

От идната 2019 година на Australian Open е въведен тайбрек в заключителния пети сет. Първият шампионат за годината от Големия шлем стартира след месец, а с това изобретение последва " Уимбълдън ", за който още през октомври стана ясно, че ще има тайбрек .
Но до момента в който на " Ол Инглънд Клъб " ще се играе до резултат 12-12 и 7 точки, в Мелбърн тайбрекът ще бъде до 6-6 гейма и 10 извоювани точки. В Австралия прибегнаха до мярката в опит да понижат дългите и изтощителни срещи в първия шампионат от Големия шлем и да избегнат започването на срещи малко преди среднощ локално време.
По този метод Ролан Гарос остава единственият шампионат от Големия шлем, в който спечелилият в петия сет се взема решение при два гейма разлика.
Най-добрият български тенисист Григор Димитров пък разгласи значимо решение за предстояшия сезон - какво е то - вижте в Sportlive.bg.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР