От ГЕРБ предлагат наказание от 750 лв. за депутатите, които

...
От ГЕРБ предлагат наказание от 750 лв. за депутатите, които
Коментари Харесай

750 лв. глоба за отсъствие на депутат по време на поименната проверка, предлагат от ГЕРБ

От ГЕРБ оферират наказване от 750 лева за депутатите, които не участват на поименната инспекция.

Предложението пристигна от ръководителя на правната комисия Данаил Кирилов след поименна инспекция, при която от опозицията още веднъж напуснаха залата. Кворум въпреки всичко имаше и работата на народните представители по приемането на бюджета на НЗОК продължи.

След инспекцията социалистът Таско Арменков сподели, че макар че при преброяването в залата са участвали 134 народни представители, при гласуването на бюджета на здравната каса са регистрирани едвам 99 гласа. Според депутата от  " Атака " Павел Шопов, опитите на опозицията да провали кворума явно не се получават.

Председателят на правната комисия Данаил Кирилов разгласи, че ще предложи финансовата глоба от 750 лева за неприсъствие при поименната инспекция още на идващото съвещание на правната комисия.

Причината за това е, че от Българска социалистическа партия оповестиха, че техните депутати ще се записват в Народното събрание единствено при гласуването на следните 7 тематики: отмяна на налога на старите коли, анулация на таксата за облекла и обувки втора ръка, понижаване на Данък добавена стойност на храни и медикаменти, увеличение на пенсиите и преизчисляването им, 6400 лева за второ и трето дете на работещи родители, фамилно подоходно облагане, понижаване на заплатите на политиците.

Според действащия правилник, който има статута на закон, в случай че един депутат отсъства 3 поредни дни или 5 дни в месеца, то той получава единствено 2/3 от заплатата си. Това обаче не е обвързано с поименната инспекция и наличието на депутата по време на регистрация за кворум.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР