Нанков: Трудно се наваксва 4 години лутане и безхаберие
От Facebook профила на депутата от ГЕРБ /СДС и някогашен районен министър Николай Нанков
Чудовищно закъснение на плана за създаване на скоростния път Мездра-Ботевград, голямо оскъпяване с над 200% и основаване на нови проблеми поради подценени свлачища. Това е резултатът от четирите години безвремие, през които строителството беше забатачено, подписваха се безредни анекси - същински успех на управническата отпадналост на министрите на Румен Радев и конфигурираната от него “Промяна ”. Хората от Северозапада не заслужават това!
Но с кабинета “Желязков ” на безвремието се постави край и стремително се работи по започнатото при последния кабинет “Борисов ” строителство. Вчера в края на работния ден беше пуснато придвижването в сектора Мездра-Ботевград и проходът “Петрохан ” няма да е обходен маршрут за тировете.
Трудно се наваксва 4 години блуждаене и безхаберие. Трафикът се облекчава сензитивно, въпреки и с краткотрайна организация на новия сектор 1 поради проблеми със свлачища. Няколко десетки милиона погълна укрепването им. По плана, предоставен при последния кабинет “Борисов ” през 2019 година, на Ребърково да вземем за пример нямаше пътен възел, точно тъй като “Геозащита ” беше записала дейни свлачищни процеси в региона. Но единствено подсещам, че точно министърът на Политическа партия Андрей Цеков е подписал разрешенията за градеж за след това пропадналия пътен възел “Ребърково ”, а подопечната му по това време пътна организация разпорежда строителството на пътен възел от може би най-важния ни интернационален път в свлачищен регион. Толкова си могат! Но упражненията им във властта костват прекомерно скъпо на българските жители!
И въпреки всичко възторженостти към постоянното държавно управление за бързото разплитане на този “Гордиев възел ” и стартиране на придвижването! Шофирайте рационално и безаварийно!
FaceBookTwitterPinterest




