От днес народните представители официално излязоха в парламентарна ваканция, която

...
От днес народните представители официално излязоха в парламентарна ваканция, която
Коментари Харесай

Без бюджет и с правителство в оставка: Депутатите са във ваканция до средата на януари

От през днешния ден народните представители публично излязоха в парламентарна почивка, която ще продължи до 10 януари. Следващото постоянно пленарно съвещание на Народното събрание е планувано за 14 януари (сряда) от 9:00 часа.

Страната посреща новата година без признат постоянен държавен бюджет и с държавно управление в оставка. Очаква се Румен Радев да рестартира конституционната процедура за сформиране на ново държавно управление директно след Нова година, както самият той разгласи в обществено изказване.

Държавният глава би трябвало да връчи три поредни проучвателни мандата.
При крах и на трите опита ще стартират съвещания за избор на длъжностен министър-председател, след което президентът ще назначи служебно държавно управление.

Служебният кабинет ще разполага със период от два месеца, с цел да провежда предварителни парламентарни избори.

По всички индикации вотът ще се организира в края на март или при започване на април.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР