От днес до 19 октомври морската столица ще бъде домакин

...
От днес до 19 октомври морската столица ще бъде домакин
Коментари Харесай

Варна става столица на премиум напитките с първия Spirits Tastival

От през днешния ден до 19 октомври морската столица ще бъде хазаин на едно от най-вълнуващите събития на есента –, тридневен фестивал, отдаден на изкуството на дегустацията и културата на премиум спиртните питиета.

Хотел „ Черно Море “ ще събере над 50 изложители, представящи повече от 150 марката от света на уискито, рома, джина, текилата и още доста други категории питиета.

Посетителите ще могат да опитат световноизвестни марки, както и селекции от самостоятелни дестилерии и нови бутикови марки. За феновете на коктейлите са готови специфични миксологични изненади, показани от над 30 водещи бармани от цялата страна.

Още с първото си издание Varna се обрисува да бъде най-голямото събитие по рода си, провеждано в миналото в България. И всичко това – във Варна.

„ Целта ни е да предложим неповторимо прекарване, което съчетава усет, знание и атмосфера. Tastival не е просто ревю – това е прекарване, което въодушевява, и се надяваме да се трансформира в една чудесна традиция “, споделят уредниците от Tasting Room.
Специален акцент на фестивала са, в които участниците ще могат да се потопят в света на дестилацията, отлежаването и ароматния профил на някои от най-хубавите питиета в света. Водени от специалисти и бранд посланици, тези семинари ще предложат задълбочено прекарване и познание, което рядко може да се получи отвън професионална среда.

Много от изложителите ще употребяват Varna, с цел да създадат публично показване на нови свои артикули, а посетителите ще са първите в страната, които ще могат да ги опитат.

За гостите са планувани и редица изненади от уредника на събитието – Tasting Room Bulgaria, който ще ги посреща и на личен дегустационен щанд.

Повече информация е оповестена на формалния уебсайт на фестивала –
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР