От днес България има ново редовно правителство. То идва след

...
От днес България има ново редовно правителство. То идва след
Коментари Харесай

Акад. Николай Денков: Няма да съдим кабинета „Желязков“ по миналото, а по делата му

„ От през днешния ден България има ново постоянно държавно управление. То идва след изцяло ненужно 8-месечно спиране по волята на ГЕРБ и Пеевски, за което всички платихме доста висока цена. Два предварителни вота за 250 милиона лв., служебно ръководство с размита отговорност, което забави стопанската система и спря значими процеси в страната, троен срив в задграничните вложения. И без бюджет за 2025 година “

Това разяснява депутатът от „ Продължаваме Промяната – Демократична България “ акад. Николай Денков във Фейсбук, където прибавя, че в този момент би трябвало да се върнат назад на „ бързата писта “. Според него най-важното е:

  • Да приемем съответен бюджет, който да работи за хората и бизнеса и да стабилизира финансите на страната, както бюджетите за 2023 и 2024 година (Не, няма никакъв недостиг от 18 милиарда, ще следим какви свои дейности ще се опита да прикрие държавното управление с тази лъжа).
  • Да продължим политиката по увеличение на приходите – до 70% от средноевропейското равнище;
  • Да приемем законите, които най-сетне ще отпушат близо 10 милиарда лева европейски средства по Плана за възобновяване и устойчивост;
  • Да се обединим към съществени цели за страната като повишение на достъпа до качествено обучение и опазване на здравето, увеличение на вложенията за районно развиване и софтуерно развиване за конкурентна икономика;
  • Да продължим проевропейското си развиване, което значи и да доведем до дъно борбата за правдивост – с работещи институции, ръководени от самостоятелни експерти, определени почтено и прозрачно;
  • Да развием българската защита, включително с нова модерна техника, грижа за военните експерти и поддръжка за родната промишленост.

„ Няма да съдим за работата на кабинета „ Желязков “ по предишното и зависимостите на неговия състав, а единствено по делата му. Ще предизвикваме и поддържаме всички дейности в поддръжка на изброените цели. И ще се противопоставяме на тези, които работят против националните ползи и правото на жителите да изградят по-добър живот за себе си и децата си в България “ , заключва акад. Денков.

Проф. Тодор Галунов: Най-важно е по какъв начин държавното управление ще бъде признато от обществото!

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР