Перник и околността без вода от днес
От през днешния ден, 5 ноември, огромна част от Перник и седем села остават без вода, оповестиха от локалното ВиК сдружение.
Водата беше спряна в 8:00 часа и ще бъде пусната едвам откакто приключат строително-монтажните действия. Водоподаването е спряно поради свързване на новите водопроводи и ремонтни действия в квартал " Караманица ".
Без вода остават кварталите Иван Пашов, Проучване, Твърди ливади, Рудничар, Каменина, Могиличе, Стара чешма, Радина чешма, Калкас, Драгановец, Ралица, Варош, Клепало, Байкушева махала и Бела вода. Селата Дивотино, Мещица, Витановци, Богданов дол, Черна гора и Лесковец, Ярджиловци, както и град Батановци също ще са без водоподаване.
На 21 декември 2019 година в Перник беше оповестено бедствено състояние, заприказва се за прокарването на тръба през село Мало Бучино, която да доставя града с вода от бент. " Бели Искър ". След това бе пуснат новият тръбопровод, само че вместо да донесе облекчение на жителите, той разочарова с ежедневни повреди поради амортизираната водопреносна мрежа.
Загубите на вода бяха над 75%, след което стартира подновяването на вътрешната водопроводна мрежа с безизкопна технология и пари от хазната. Кметът на града Станислав Владимиров предвижда спад на 45% на загубите на вода след подмяната на водопровода. Скоро се чака да приключи и подмяната на 60-километровото водопроводно трасе в регионалния град.
Водата беше спряна в 8:00 часа и ще бъде пусната едвам откакто приключат строително-монтажните действия. Водоподаването е спряно поради свързване на новите водопроводи и ремонтни действия в квартал " Караманица ".
Без вода остават кварталите Иван Пашов, Проучване, Твърди ливади, Рудничар, Каменина, Могиличе, Стара чешма, Радина чешма, Калкас, Драгановец, Ралица, Варош, Клепало, Байкушева махала и Бела вода. Селата Дивотино, Мещица, Витановци, Богданов дол, Черна гора и Лесковец, Ярджиловци, както и град Батановци също ще са без водоподаване.
На 21 декември 2019 година в Перник беше оповестено бедствено състояние, заприказва се за прокарването на тръба през село Мало Бучино, която да доставя града с вода от бент. " Бели Искър ". След това бе пуснат новият тръбопровод, само че вместо да донесе облекчение на жителите, той разочарова с ежедневни повреди поради амортизираната водопреносна мрежа.
Загубите на вода бяха над 75%, след което стартира подновяването на вътрешната водопроводна мрежа с безизкопна технология и пари от хазната. Кметът на града Станислав Владимиров предвижда спад на 45% на загубите на вода след подмяната на водопровода. Скоро се чака да приключи и подмяната на 60-километровото водопроводно трасе в регионалния град.
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




