От Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) откриха кашкавал,

...
От Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) откриха кашкавал,
Коментари Харесай

БАБХ унищожава 68 кг кашкавал, произведен от закрито предприятие

От Българската организация по сигурност на храните (БАБХ) откриха кашкавал, създаден в неработещо дружество. Това е намерено при рутинна инспекция и проба за лабораторно изпитване от инспекторите, заяви БАБХ.

При инспекция в Националния указател на утвърдените индустриални предприятия, е открито, че предприятието е с прекратена активност. Извършена е инспекция в обекти, в които е доставен кашкавал с оповестения регистрационен номер на неработещото дружество. Открити са 68,4 кг в склад. Кашкавалът е ориентиран за заличаване.

От началото на 2020 година до 13 февруари 2020 година при взаимни инспекции на инспектори от БАБХ, КЗП, двете асоциации на млекопреработвателите в България и асоциация "Активни консуматори " са взети и изследвани за наличие на немлечни мазнини и по физикохимични индикатори 32 проби от млечни артикули. 20 проби са от сирене, 10 от кашкавал, 1 проба от прясно мляко УХТ и 1 проба от крема сирене с билки.

В една от пробите на сиренето е намерено съществуване на немлечни мазнини. При следене на партидата е открито, че на етикета е посочена една компания производител, само че ветеринарният регистрационен номер е на друго дружество. Извършена е инспекция в двата обекта, при която е установено, че оповестеното за производител дружество е неработещо.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР