Иранец, избягал в България: Хората там се радват на ударите
От 47 години върху хората в Иран има напън, там няма независимост. Не можеш да имаш лично мнение, би трябвало да си склонен с режима. Трябва да живееш по метод, по който ти постановат от режима. Не е елементарно. Това сподели пред Би Ти Ви иранецът Медиан Мосадав, избягал в България от режима на аятоласите.
Той разяснява и почналата на 28 февруари военна интервенция на Израел и Съединени американски щати против Иран.
Хората се радват за ударите. Хората чакат помощ от Америка и Израел. Хората одобряват войната. Животът им е толкоз тежък, че даже са съгласни да има война, с цел да се махне този режим, съобщи Мосадав.
В момента хората в Иран не са религиозни. След като са живели толкоз години в набожен режим, заобикалят религията. Искат народна власт. Почти никой не желае религията да диктува метода им на живот, добави той.
Преди 47 години хората бяха излъгани, беше им обещан по-добър режим от този на шах Пахлави. Но аятоласите влязоха с неистина в страната, взеха всичкото благосъстояние и оръжие, хората са беззащитни, не могат да се борят с режима, лишиха им свободата. Преди режима Иран беше съвременна страна, хората бяха доста свободни, живееха както в Европа, уточни иранецът.
По думите му към 40 000 души са убити при митингите в Иран от края на декември 2025 година, които продължиха и през януари 2026 година, когато бяха потушени брутално от режима.
Това са хора, излезли на митинг, тъй като хора желаят да имат положително бъдеще. Стреляно е даже и по деца. Протестиращи са убивани с всевъзможни оръжия – пушки, револвери, автомати. Някои от убитите са открити с вързани ръце. Този режим е доста рисков, той умъртви 40 000 души от личния си народ – представете си, в случай че имат съществени оръжия, какво ще създадат на целия свят, сподели още Медиан Мосадав, като добави, че съгласно него режимът се доближава към края си.
Той разяснява и почналата на 28 февруари военна интервенция на Израел и Съединени американски щати против Иран.
Хората се радват за ударите. Хората чакат помощ от Америка и Израел. Хората одобряват войната. Животът им е толкоз тежък, че даже са съгласни да има война, с цел да се махне този режим, съобщи Мосадав.
В момента хората в Иран не са религиозни. След като са живели толкоз години в набожен режим, заобикалят религията. Искат народна власт. Почти никой не желае религията да диктува метода им на живот, добави той.
Преди 47 години хората бяха излъгани, беше им обещан по-добър режим от този на шах Пахлави. Но аятоласите влязоха с неистина в страната, взеха всичкото благосъстояние и оръжие, хората са беззащитни, не могат да се борят с режима, лишиха им свободата. Преди режима Иран беше съвременна страна, хората бяха доста свободни, живееха както в Европа, уточни иранецът.
По думите му към 40 000 души са убити при митингите в Иран от края на декември 2025 година, които продължиха и през януари 2026 година, когато бяха потушени брутално от режима.
Това са хора, излезли на митинг, тъй като хора желаят да имат положително бъдеще. Стреляно е даже и по деца. Протестиращи са убивани с всевъзможни оръжия – пушки, револвери, автомати. Някои от убитите са открити с вързани ръце. Този режим е доста рисков, той умъртви 40 000 души от личния си народ – представете си, в случай че имат съществени оръжия, какво ще създадат на целия свят, сподели още Медиан Мосадав, като добави, че съгласно него режимът се доближава към края си.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




