От 31 март до 2 април в Белград, Сърбия, се

...

Мартин Цветков от Козлодуй стана шампион на Европейската купа по кикбокс /снимки/

От 31 март до 2 април в Белград, Сърбия, се организира Eвропейска купа по кикбокс.
В надпреварата участваха 606 бойци от 16 страни.
Козлодуй изпрати четиримата състезатели на клуба, които съумяха да завоюват републикански трофеи през актуалната година. Мартин Цветков стана първенец в категория + 47 кг., Цветимир Иванов се пребори за среброто в категория до 42 кг., а Росен Плешоев и Денислав Димитров съумяха да се класират в призовата тройка с бронзови оценки.
„ За мен това е голям триумф. Въпреки сериозната конкуренция и фактът, че нашите състезатели трябваше да вземат участие в татами дисциплините и четиримата съумяха да се преборят за медали. Всички демонстрираха доста вярна игра и воля за победа. Европейската купа е последното ходило преди международното и европейското състезание, а нашите състезатели демонстрираха, че са на нужното равнище с цел да вземат участие в надпревари от най-голям сан. Изказвам най-сърдечни благодарности на всички другари, без които би било невероятно да се приготвяме на това високо равнище. Пред нашия тим предстоят серия от надпревари, като през април месец ще вземем присъединяване с над 15 спортисти на шампионат в Пазарджик “, сподели треньорът на Семеен кодекс „ Златните Момчета “ Георги Вачев.
Източник: bulnews.bg