От 24 до 27 юни в Бургас се проведе Национален

...

Малките футболисти от Ком /Берковица/ спечелиха 1-во място на турнир в Бургас /снимки/

От 24 до 27 юни в Бургас се организира Национален футболен шампионат за деца „ Футболни звезди на България “, проведен от ДФК „ Звездичка “, оповестиха от общината в Берковица.
Десетки клубове от страната, в разнообразни възрастови групи (Футбол 5, Футбол 7, Футбол 9), премериха сили на зеления килим. Двубоите бяха оспорвани и жаждата за победа изпъкваше от сърцатата игра на дребните футболисти.
Като отличник в региона, „ Ком “-/Берковица/ също бяха измежду поканените. Вълнението за децата бе огромно, тъй като участваха във формат Футбол 7 за първи път.
След успехите против „ Звездичка “, „ Бургас спорт “, „ Киев “-Украйна, нашите деца доближиха до финала, където на финалния мач против Ф.К. “Севлиево “, победиха с 5:0 и заеха първо място в тяхната възрастова група.
Отборът получи купа, а всяко дете - грамота и орден. Спечелиха и самостоятелни награди за най-хубав вратар и най-хубав полузащитник, както и премия за феърплей.
Източник: bulnews.bg