От 21.00 до 22.00 часа ще има и едночасово финално

...
От 21.00 до 22.00 часа ще има и едночасово финално
Коментари Харесай

С молебен, фестивал на занаятите и празничен концерт Поморие чества Съединението

От 21.00 до 22.00 часа ще има и едночасово финално стартиране за този сезон на водния шадраван „ Окъпан в светлина “

140-годишнината от Съединението на Княжество България и Източна Румелия през днешния ден бе тържествено маркирана в Поморие. Българското Възраждане, десетилетната битка за самостоятелна българска черква, вековната битка за предпазване на език и обичаи и битката за национално избавление са огромните стъпки по пътя към Съединението. В памет на героите, извели България по този път, церемонията в центъра на града стартира с признателен молебен. Участие в последвалата стратегия взеха младите и надарени поморийски девойки Калина Маринова и Василия Стоянова. Венци и цветя пред паметните плочи на участниците в битката за Национално избавление сервираха кметът Иван Алексиев, ръководителят на Общински съвет – Поморие Адам Адамов, общински съветници, общественици, поданици и посетители на града.

Програмата продължи в 11 часа с детски куклен спектакъл навън и Фестивал на занаятите. Над 30 създатели и занаятчии демонстрират своите произведения и умения, пренасяйки ни в предишното на народа ни. Работа с глина, восък и вълна е дребна част от заниманията, включени в програмата. Днес и на следващия ден жителите и гостите на града ще имат опцията да се включат в работилнички за дребни и огромни. Фестивалът продължава до 14 септември.

Вечерта ще продължи с концерт за празника, от 19.00 часа на сцената на НЧ „ Просвета 1888 “.

Но преди този момент от 17.30 часа Театрална школа „ Талантино “ ще показа навън постановката „ Кой ще играе Хитър Петър “ в градинката до храм „ Свето Рождество Богородично “ (паметника с двата снаряда). В 18.30 ч. по центъра ще премине радостно шествие на кокили и огнено шоу Fireter,  за да стигне до площада, където ще се състои концертът.  

От 21.00 до 22.00 часа ще има и едночасово финално стартиране за този сезон на фонтана вид водно шоу „ Окъпан в светлина “.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР