От 2021 г. Великобритания въвежда нови правила, за да предотврати

...
От 2021 г. Великобритания въвежда нови правила, за да предотврати
Коментари Харесай

Великобритания затяга правилата за работа на Google и Facebook

От 2021 година Англия вкарва нови правила, с цел да предотврати злоупотребата с преобладаващото състояние на пазара на огромни софтуерни компании като и. Информацията по този въпрос беше публикувана от Министерството на цифровите технологии, културата, средствата за всеобща информация и спорта, и представена от ТАСС.
Новият режим на конкуренция за софтуерните колоси ще даде опция на потребителите за огромен избор и надзор върху техните данни и ще обезпечи заслужено отношение към бизнеса, се споделя в известието.
 Правителството утвърди план на Меморандум за съгласие с Гугъл Правителството утвърди план на Меморандум за съгласие с Гугъл
Министерският съвет одобри решение, с което утвърди план на Меморандум за съгласие с европейското посланичество на американския...
Новият кодекс за държание на такива компании цели да обезпечи „ прогресивно развиване на промишлеността за разпространяване на вести, като помогне да се балансират връзките сред издателите и онлайн платформите “.
Съгласно новите условия, платформите, в това число финансираните за сметка на цифровата реклама, са задължени да бъдат „ по-прозрачни във връзка с предоставяните от тях услуги и потреблението на данни на потребителите ”. Технологичните компании са длъжни да дават на своите консуматори „ опция за избор за приемане на персонализирана реклама ” и недопускане на ограничавания за потребление на изявления на конкурентни платформи.
За въвеждане на разпоредбите и контрола за тяхното осъществяване Лондон основава ново поделение в границите на Управлението по конкуренция и пазари (СМА)- Digital Markets Unit, който стартира да работи от април 2021 година Той ще има правото да „ стопира, блокира и анулира решения на софтуерните колоси, да ги задължава да подхващат избрани дейности в сходство с кодекса за държание и да постанова финансови наказания при неспазване на разпоредбите ”.
Според министъра на цифровите технологии Оливър Даудън, „ във Англия и в света се усилва консенсусът, че концентрирането на власт в ръцете на малцина софтуерни компании задържа развиването на бранша, понижава количеството нововъведения и оказва отрицателно въздействие върху хората и компаниите, които разчитат на тях ”.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР