От 2007 г., когато България се присъедини към общото европейско

...
От 2007 г., когато България се присъедини към общото европейско
Коментари Харесай

Вицепремиерът Караджов: Еврото ще е още един гарант за стабилност в България след 1 януари 2026

От 2007 година, когато България се причисли към общото европейско семейство, изминахме много дълъг и сложен път.

Изградихме постоянна финансова система и през днешния ден към този момент не желаеме да бъдем част от Европа на две скорости, желаеме да сме вътре в икономическото ядро на Европа. Това съобщи вицепремиерът и министър на превоза и известията Гроздан Караджов в Силистра по време на осведомително събитие от акцията за въвеждане на еврото. По думите му, с еврото се причисляваме към една от преобладаващите валути в света, което ще докара до по-стабилна и мощна стопанска система.

„ Еврото е знак на доверие, на непоклатимост и на сигурност. Където и да пътувате по света, всички имат доверие на тази валута. Държавите, които са в еврозоната, имат редица изгоди – по-ниски лихви и по-достъпни недвижими парцели, повече вложения и надлежно повече работни места “, бе безапелационен вицепремиерът. Той напомни, че огромен % от българския бизнес и жителите към този момент икономисват в евро и взимат заеми в евро. За бизнеса общата валута значи предвидимост, а за фамилиите и всички нас значи успокоение. Спокойствието, че няма да пристигна някое безразсъдно ръководство, промъкнало се някак си, и да вкара страната във финансова серпантина ”, акцентира Гроздан Караджов.

Той добави, че Силистра постоянно е бил град, извърнат към Европа. Тук нашите предшественици са градили мостове както в търговията, по този начин и в културата. По същия метод и еврото ще даде нови устои за развиването на търговията културата и ще ни приближи в допълнение до Европа, сподели още вицепремиерът.

От 1 януари пощенските клонове ще бъдат местата, където ще се обменят левове за евро в най-малките обитаеми места, където няма банков клон и банкомат. В 59 пощенски станции в област Силистра ще се прави обмяна. Вече са подготвени над 100 чиновници в региона, осведоми Гроздан Караджов.

В събитието участваха кметът на града Александър Сабанов, заместник-министърът на земеделието и храните Лозана Василева, представители на Министерството на финансите, Национална агенция за приходите, Комисията за отбрана на потребителите, Главна ревизия по труда и други.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР