Излъчват УЕФА Европейско първенство за жени
От 2 до 27 юли спортно-развлекателният канал Българска национална телевизия 3 ще излъчва УЕФА Европейско състезание за дами – едно съревнование, чието равнище се повишава доста с всяко едно издание и притегля все по-голям зрителски интерес. 16-те най-хубави дамски тима на континента се събират в Швейцария, с цел да се борят за купата в 14-ия европейски шампионат, което датира от 1984 година
Отборът на Англия ще пази купата си, извоювана преди 3 години на родна земя. Най-големите съпернички са международните шампионки от Испания, които са и тимът с най-предно класиране от Европа в ранглистата на ФИФА – второ място. Съставът на Германия, който загуби финала преди 3 години след продължения, е рекордьор по европейски победи, като е триумфирал 8 пъти в досегашните 13 издания, само че последната им купа е от 2013 година В първата десетка на международната класация са още тимовете на Швеция и Франция.
27 от всички 31 дуела на шампионата ще бъдат излъчени директно по Българска национална телевизия 3. В първите 8 дни мачовете ще бъдат по 2 дневно – от 19:00 ч. и от 22:00 ч., след което всички дуели ще бъдат с начален час 22:00. Изключение прави единствено финалът на 27 юли, който ще бъде от 19:00 ч.
Форматът на шампионата – 4 групи по 4 тима, предвещава доста завладяващи конфликти още през цялото време, което, несъмнено, дава обещание доста страсти във всеки дуел. Коментатори на срещите ще бъдат Калин Гугов, Стефан Георгиев, Бюлент Мюмюнов и Борил Гочев.
Всичко най-интересно към УЕФА Европейско състезание за дами феновете ще видят в особено студио, което ще предшества откриването в Базел и първия дуел на домакините от Швейцария против Норвегия. То ще бъде на 2 юли, сряда, от 21:15 ч., а посетители на Илиян Енев и Виктория Георгиева ще бъдат футболистките от българския народен тим Полина Ръсева и Вероника Гоцева.
Излъчването на УЕФА Европейско състезание за дами е част от акцията „ Спортно лято с Българска национална телевизия 3 “. До 21 септември Българската национална телевизия дава на последователите на спорта опция да видят онлайн 500 часа надпревари. Футболната част от акцията включва ФИФА Световно клубно състезание и срещите на националния тим по футбол, част от квалификациите за международното състезание през 2026 година „ Спортно лято с Българска национална телевизия 3 “ предлага на феновете пъстра палитра от международни и европейски шампионати по лека атлетика, плувни спортове, художествена гимнастика, конен спорт, съвременен петобой, битка.
Програма на срещите от УЕФА Европейско състезание:
2 юли, сряда, 19:00 ч. Исландия – Финландия
2 юли, сряда, 22:00 ч. Швейцария – Норвегия
(студийна стратегия от 21:15 ч.)
3 юли, четвъртък, 19:00 ч. Белгия – Италия
3 юли, четвъртък, 22:00 ч. Испания – Португалия
4 юли, петък, 19:00 ч. Дания – Швеция
4 юли, петък, 22:00 ч. Германия – Полша
5 юли, събота, 19:00 ч. Уелс – Нидерландия
5 юли, събота, 22:00 ч. Франция – Англия
6 юли, неделя, 19:00 ч. Норвегия – Финландия
6 юли, неделя, 22:00 ч. Швейцария – Исландия
7 юли, понеделник, 19:00 ч. Испания – Белгия
7 юли, понеделник, 22:00 ч. Португалия – Италия
8 юли, вторник, 19:00 ч. Германия – Дания
8 юли, вторник, 22:00 ч. Полша – Швеция
9 юли, сряда, 19:00 ч. Англия – Нидерландия
9 юли, сряда, 22:00 ч. Франция – Уелс
10 юли, четвъртък, 22:00 ч. Норвегия – Исландия
11 юли, петък, 22:00 ч. Италия – Испания
12 юли, събота, 22:00 ч. Швеция – Германия
13 юли, неделя, 22:00 ч. Нидерландия – Франция
16 юли, сряда, 22:00 ч. четвъртфинална среща
17 юли, четвъртък, 22:00 ч. четвъртфинална среща
18 юли, петък, 22:00 ч. четвъртфинална среща
19 юли, събота, 22:00 ч. четвъртфинална среща
22 юли, вторник, 22:00 ч. полуфинална среща
23 юли, сряда, 22:00 ч. полуфинална среща
27 юли, неделя, 19:00 ч. финал (студийна стратегия от 18:30 ч.)




