От 15 до 17 август сърцето на Велико Търново –

...
От 15 до 17 август сърцето на Велико Търново –
Коментари Харесай

Велико Търново се превръща в сцена на изкуство с „48 часа Въруша Юг“

От 15 до 17 август сърцето на Велико Търново – кварталите Варуша Юг, Света Гора и Асенова махала – ще оживеят с четвъртото издание на фестивала „ 48 часа Варуша Юг “. Тридневното културно събитие ще предложи над 160 безвъзмездни събития – от концерти, изложения и театрални спектакли до кино прожекции, работилници, игри за деца и специфични зони за творчество и релакс.

„ Фестивалът стартира през 2021 година като една квартална самодейност, в която жителите на Варуша Юг споделиха своите хрумвания за възкръсване на средата, в която живеят. От тези хрумвания се роди концепцията да ги осъществяваме в границите на 48 часа “, описа в ефира на Дарик радио Илина Пенева, част от организаторския екип.

Според уредниците, атмосферата на фестивала е неразривно обвързвана със остарялата част на Велико Търново.
„ Не бих трансформирала мястото, на което се случва фестивалът. Гледките, калканите на къщите и самата сила на квартала вършат прекарването неповторимо “, показа Пенева.

Един от обичаните ѝ моменти е затварянето на основната улица „ Стефан Стамболов “ в съботната вечер, когато трите съществени подиуми се трансформират в магнит за танцуващи хора, а кварталът вибрира от музика и раздвижване.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР