До варненските гробища - с винетка
От 14 години варненци би трябвало да имат винетка, с цел да отидат до гробищата, тъй като те са в село Тополи. Въпреки това, устната сделка сред кмета на Варна и институциите разрешава на варненци да пътуват без нужния документ.
Винетка е нужна и за пътя до промишлената зона, както и за Летище Варна. Градски рейс също би трябвало да е с винетка. Това описа пред Дарик заместник-кметът на село Тополи – Зорница Георгиева.
От 2005-та година насам, устната сделка сред кметът на Варна и полицията, разрешава на варненци да стигнат до летището, гробищата, промишлената зона и Златни пясъци без винетки, изясни зам.-кметът на Тополи - Зорница Георгиева.
"Беше с джука сделка на тогавашния кмет и съответните институции да не бъдат глобявани хората без винетки. Продължават устните сделки и със настоящия кмет. Полицаите по дифолт не са поискали винетки и не са си купували винетки хората за това ", изясни Георгиева.
По нейни думи още през 2005-та година има решение на Общинския съвет, съгласно което тези прави да преминат към общината, само че и до през днешния ден знаците за винетки стоят. Освен до изброените места, винетка би трябвало да има и градския рейс 40, който отива до гробищния парк.
Кметът на Варна Иван Портних заяви през днешния ден при срещата с премиера, че ще предложи на Общинския съвет да бъде прегледано предлагането в границите на Общия организационен проект на града пътните прави, които са част републиканската пътна мрежа, да бъдат изключени от нея и да преминат и като поддръжка към общината. Той добави, че община Варна има финансова подготвеност да се оправи с това.
Винетка е нужна и за пътя до промишлената зона, както и за Летище Варна. Градски рейс също би трябвало да е с винетка. Това описа пред Дарик заместник-кметът на село Тополи – Зорница Георгиева.
От 2005-та година насам, устната сделка сред кметът на Варна и полицията, разрешава на варненци да стигнат до летището, гробищата, промишлената зона и Златни пясъци без винетки, изясни зам.-кметът на Тополи - Зорница Георгиева.
"Беше с джука сделка на тогавашния кмет и съответните институции да не бъдат глобявани хората без винетки. Продължават устните сделки и със настоящия кмет. Полицаите по дифолт не са поискали винетки и не са си купували винетки хората за това ", изясни Георгиева.
По нейни думи още през 2005-та година има решение на Общинския съвет, съгласно което тези прави да преминат към общината, само че и до през днешния ден знаците за винетки стоят. Освен до изброените места, винетка би трябвало да има и градския рейс 40, който отива до гробищния парк.
Кметът на Варна Иван Портних заяви през днешния ден при срещата с премиера, че ще предложи на Общинския съвет да бъде прегледано предлагането в границите на Общия организационен проект на града пътните прави, които са част републиканската пътна мрежа, да бъдат изключени от нея и да преминат и като поддръжка към общината. Той добави, че община Варна има финансова подготвеност да се оправи с това.
Източник: bnews.bg
КОМЕНТАРИ




