От 13.10. до 15.10.2023 г. в многофункционалната спортна зала на

...

Кикбоксьорите на Боил, Вокил и Шуменска крепост са победителите в “Отборна Купа Варна“

От 13.10. до 15.10.2023 година в многофункционалната спортна зала на жк. “Вл. Варненчик “ в гр. Варна се организира шампионат по кикбокс в жанр фул контакт – “Отборна Купа Варна “. Участие взеха 202 състезатели от 35 спортни клуба.

В челната тройка се подредиха варненския състезателен клуб “Боил “ с 26 състезатели и извоювани 11 златни, 7 сребърни и 6 бронзови оценки. Това бе изцяло задоволително да завоюват първото място в отборната конкуренция.

На второто място отборно се класираха домакините от Семеен кодекс “Вокил “. Те бяха показани от 14 състезатели, които завоюваха 9 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала. Почетното трето място завоюва “Шуменска цитадела “, които взеха присъединяване с 15 кикбоксьори и извоювани 7 златни, 4 сребърни и 2 бронзови медала.

Огромната купа за най-техничен играч сграбчи Росен Илиев от клуб “Вокил “, който сподели забележителна техника в двата си поредни мача и завоюва гласовете на всички съдии в категорията до 67кг при 13-14 годишните.

Призът за най перспективен играч стана владеене на Атанас Димов (алфата) от Семеен кодекс “Спартак Пазарджик 2014 “. Той се пребори за шампионското отличие откакто победи потвърдените титуляри в категорията до 67кг при юноши старша възраст.

Следващото съревнование от спортния календар на конфедерацията е интернационален шампионат по кикбокс в жанр лоу кик който ще се организира от 10 до 12.11.2023г. в гр. Козлодуй.

Източник: safenews.bg