От 12 юли 2025 г. всички автошколи трябва задължително да

...
От 12 юли 2025 г. всички автошколи трябва задължително да
Коментари Харесай

Голяма промяна за шофьорските изпити влиза в сила от утре

От 12 юли 2025 година всички автошколи би трябвало наложително да употребяват GPS приложение при провеждането на курсовете и изпитите за шофьорска брошура. Това заяви министърът на превоза и известията в обява във Facebook. 

През приложението ще може да се наблюдава цялото образование – от записването в школа по кормуване, през заплащането на такси, прекосяването през теоретична и практическа част, до явяването на изпит, прецизира Караджов. 

Всеки час се валидира с подписа на кандидат-шофьора, осведоми още министърът на превоза. 

По време на изпита в автомобила има камера, която записва както вътре в купето, по този начин и на открито. Специален логаритъм подсигурява, че кандидат-шофьорът ще извърши разнообразни маневри – избран брой завои наляво, престрояване, прекосяване през кръстовища и светофари и така нататък

Всеки кандидат-шофьор получава неповторим код за достъп до приложението и по този начин може да се запознае с цялата информация за образованието си – графика на часовете, извършените часове, резултатите от теоретичния и практическия му изпити, се показва още в обявата.  

С‍поред Караджов претендентът може да види детайлности за теоретичния и практическия си изпити - записа от двете камери в автомобила, данните от GPS-а, скоростта на придвижване, както и позволените неточности. 

Приложението е гратис и може да се употребява на всевъзможни мобилни устройства.

Надявам се, че по този начин ще преодолеем огромна част от слабостите при образованието на млади водачи и те ще излязат готови на пътя, показва за измененията. 

Публикацията му е с видео, в което се виждат по какъв начин той персонално тества успеваемостта на новото условие.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР