От 12 до 15 септември Банско отново ще се превърне

...
От 12 до 15 септември Банско отново ще се превърне
Коментари Харесай

Задава се мега събитието Пирин Ултра 2025 година

От 12 до 15 септември Банско още веднъж ще се трансформира в сцена на вдъхновяваща спортна сила и интернационален дух. Деветото издание на ултрамаратона Пирин Ултра ще събере над 1000 състезатели от 45 страни, които ще премерят сили и воля в едно от най-красивите и предизвикателни надпревари по планинско тичане в Югоизточна Европа.

Събитието включва четири съществени дистанции – 160, 68, 38 и 25 километра, преминаващи през живописните и сурови направления на Пирин планина. Тази година, уредниците и Община Банско оферират ново, вълнуващо прекарване, ориентирано към необятната аудитория – двукилометрово съревнование из улиците на града.

Новото градско трасе – за всички, които желаят да бъдат част от надпреварата.

За първи път в програмата на Пирин Ултра ще бъде включено особено градско трасе с дължина 2 км, което ще даде опция на всеки искащ – без значение от възраст или опит – да се допре до атмосферата на това огромно спортно събитие. Маршрутът ще премине през сърцето на Банско и ще предложи спортно предизвикателство, празник на страстите, съпричастността и духа на града.

Стартът ще бъде даден на 13 септември (събота) в 11:00 ч., от площад " Никола Вапцаров “.

Регистрацията е безвъзмездна и ще се прави на място в деня на събитието – от 09:00 до 10:45 ч.

Банско още веднъж ще събере всички поданици, посетители на града, както и спортни клубове и организации, които ще се включат в това ново тичане – като участници, фенове или доброволци.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР