От 10 юли ползващите автомагистралите в Сърбия ще плащат по-скъпи

...
От 10 юли ползващите автомагистралите в Сърбия ще плащат по-скъпи
Коментари Харесай

Вдигат пътните такси в Сърбия от 10 юли

От 10 юли ползващите автомагистралите в Сърбия ще заплащат по-скъпи пътни такси, оповестиха локални медии, представени от Българска телеграфна агенция.

Правителството в Белград  даде зелена светлина на новия ценоразпис на държавната компания „ Путеви Сърбие “.

Новите цени на пътните такси ще се ползват от 10 юли, се показва в новото решение за размера на таксите за потребление на публичните пътища, което беше признато от „ Путеви Сърбие “.

Цените се покачват с към 10 на 100.

Така че от сряда новата цена за прилагане на автомагистралата от Белград до Димитровград (Цариброд) е 1670  динара (около 14 евро), а предходната беше 1510 динара,  за автомагистралата Белград - Ниш таксата става 1130 динара, до момента в който до момента беше  1020 динара, за Белград – Суботица (границата с Унгария) новата цена е 800 динара (стара 730 динара), за Белград – Шид (до границата с Хърватия) таксата ще бъде е 500 динара (досега -  450 динара).

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР