От 1 януари автомобилите с косовски номера ще могат да

...
От 1 януари автомобилите с косовски номера ще могат да
Коментари Харесай

Косовски автомобили от днес могат да влизат в Сърбия

От 1 януари колите с косовски номера ще могат да влизат в Сърбия. След оповестяването на независимостта на Косово от Сърбия през 2008 година регистрационните номера на колите също се трансфораха във значим аспект в връзките сред двете страни. Повече от 100 страни, признават Косово за самостоятелна страна. Важните съдружници на Белград, измежду които са Русия и Китай, обаче не признават суверенитета на Косово.

„ Премиерът на Косово Албин Курти счита, че реципрочността сред двете страни е значима, само че косовското държавно управление желае да се увери, че Република Сърбия почита решението, което влезе в действие от през днешния ден “, предава Анджелка Чуп - кореспондент на Euronews Сърбия.

Досега транспортните средства от Косово или Сърбия можеха да минават границата, единствено в случай че имаха стикери, покриващи националните знаци. Сърбия обаче още веднъж съобщи, че признаването на регистрационните номера на Косово не е стъпка към признание на независимостта от Сърбия. Припомняме, че преди сръбското държавно управление да издаде последното си решение, сърбите от общините в северната част на Косово трябваше да сменят номерата на над 4000 автомобила с косовски регистрационни табели. 
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР