От 0:2 до 3:2 срещу СловакияБългария е на четвъртфинал на

...

Жените ни по волейбол са топ 8 на Евроволей 2023

От 0:2 до 3:2 против Словакия

България е на четвъртфинал на Европейското състезание по волейбол за дами. След доста слаби първи два гейма, нашите се преобразиха и си заслужиха  успеха против Словакия с 2:3 (16:25, 17:25, 25:19, 25:20, 15:9).

В досегашните три мача сред двата тима Словакия имаше извоюван единствено един гейм.

Преди това българските " лъвици " приключиха на втори в Група В с 4 победи, 1 загуба и 11 точки, до момента в който Словакия остана трета в Група D с 3 победи, 2 загуби и 9 точки.

Четвъртфиналът ще е във вторник против Нидерландия, която разруши Швеция с 3:0.

Мачът не стартира добре за отбора на Лоренцо Мичели. В първия гейм българките изоставаха в резултата с 0:4, а по-късно и с 4:10 и 5:12. Родният отбор позволи и още по-голямо закъснение и частта завърши с офанзива на Карин Шундерликова.