Остри коментари от част от опозицията в Парламента, след думите

...
Остри коментари от част от опозицията в Парламента, след думите
Коментари Харесай

Спор в парламента заради позицията на Радев за санкциите срещу Русия

Остри мнения от част от опозицията в Парламента, след думите на премиера Радев, че България ще наложи несъгласие върху следващия пакет наказания против Русия, в случай че патриарх Кирил остане в санкционния лист.

Религиозният престиж не може да служи за политически имунитет - обявиха от ГЕРБ-СДС и попитаха за какво към икономическите ползи се прибавя и бранител на войната на Кремъл.

Демократична България са срещу страната ни да се трансформира в " Орбанова Унгария " и да изпадне в изолираност.

Политическа партия считат, че министър председателят Радев подменя националния ни интерес.

На другия полюс са " Възраждане ", който са " за " отпадането на глобите.

Част от опозицията попита - какъв български интерес пазиме, в случай че блокираме глобите против Русия.

Даниел Митов, народен представител от ПГ на ГЕРБ-СДС: " Защитата на патриарх Кирил не прави България по-сигурна, не я прави по-богата, не я прави по-влиятелна. Единствено основава усещане, че в миг, когато Европа се пробва да ограничи инструментите на съветското въздействие, България е избрала да пази едно от тях. "

Божидар Божанов, народен представител от ПГ на " Демократична България ": " Заявката за несъгласие върху глобите е стратегическа неточност. Не можем да трансформираме в мотив за подобен стратегически ход един сътрудник на съветските служби, който пропагандира война. България се трансформира в " Орбанова България. "

Николай Денков, народен представител от ПГ на " Продължаваме промяната ": " С тази позиция министър председателят Радев ще изолира България от европейските си сътрудници. България, нейното държавно управление сега дава знак на вложителите, че тя е несигурна страна във връзка с нейните европейски политики. "

" Възраждане " упорстват за несъгласие върху целия пакет от наказания.

Цончо Ганев, народен представител от ПГ на " Възраждане ": " Когато се борим за финансовото си оцеляване, е извънредно значимо тези наказания да бъдат отстранени. Но държавното управление и Радев, който това заявява и той ще наложи несъгласие не поради икономическия пакет, който касае нас, а единствено поради това, което е обвързвано с съветския патриарх. "

" Прогресивна България " и Движение за права и свободи не разясниха.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР