ОСТИН, Тексас (AP) — Мадисън Букър имаше 20 точки и

...

Мадисън Букър вкарва 20, номер 3 Тексас отдръпна в 3-та четвърт при победа със 71-46 над BYU

ОСТИН, Тексас (AP) —

Мадисън Букър имаше 20 точки и пет асистенции и поведе скок през третото тримесечие, защото номер 3 Тексас победи BYU 71-46 в събота вечер.

Тексас (27-4, 14-4 Big 12) приключи постоянния сезон на второ място в конференцията, един мач зад Оклахома, която опустоши два мача от Лонгхорнс.

BYU (16-15, 6-12) вкара първия панер от второто полувреме, с цел да понижи недостига си до пет точки, само че Тексас по-късно продължи серия от 15-0, с цел да поеме контрола над играта. Букър, първокурсник гард, даде на Тексас преднина от 13 точки, когато открадна входящ пас, направи скок от междинна отдалеченост и осъществя фаул, завършвайки игра за три точки.

Аалия Мур имаше 16 точки и осем битки, а Тейлър Джоунс (три блокади) и ДеЙона Гастън означиха по 13.

Лорън Густин имаше 20 точки и 15 битки за BYU. Кейли Уулстън вкара 13.

Букър вкара 17 през първото полувреме, а Тексас имаше преднина от 10 точки в последната минута. Но сле...