ОСТИН, Тексас (AP) — Алия Мур изравни най-доброто в кариерата

...

21 точки и 10 борби на Мур водят до номер 1 в схемата Тексас зад номер 8 Алабама 65-54

ОСТИН, Тексас (AP) — Алия Мур изравни най-хубавото в кариерата си с 21 точки, имаше 10 битки и направи в точния момент отбранителна игра през четвъртата четвърт, с цел да помогне на поставения под номер 1 Тексас да победи Алабама с 65-54 в неделя в мач от втория кръг на женския NCAA шампионат.

Първокурсничката Мадисън Букър също вкара 21 за Тексас, който ще се изправи против Юта -Gonzaga победител в Sweet 16 в петък в Портланд, Орегон. Букър носи номер 35 в чест на Кевин Дюрант, който беше на мача.

Тексас (32-4) има най-вече победи, откогато приключи 32-3 през 1987-88.

DeYona Gaston имаше седем от деветте си точки и шест от седемте си битки през второто полувреме. Тейлър Джоунс имаше четири от 11-те блокирани удара на Лонгхорнс.

Джоунс напусна играта по средата на първата четвърт, откакто падна и удари тила си в корта, до момента в който оспорваше отскок. Тя отиде в съблекалнята, само че се върна през втората четвърт.

Сара Ашли Баркър вкара 17 за Алабама (24-10), сложена под номе...