Андрей Гюров предаде властта на кабинета „Радев“: Оставяме изправена държава
„ Оставяме една изправена страна и едно изправено общество. “ С тези думи служебният министър-председател Андрей Гюров се обърна към новото държавно управление по време на церемонията по предаване на властта в Гранитната зала на Министерския съвет.
По-рано през днешния ден новоизбраният Министерски съвет с министър председател Румен Радев постави клетва пред 52-рото Народно заседание.
„ Нашето време беше време на последователност и правда “, съобщи Гюров. Той акцентира, че служебният кабинет е работил в изискванията на мощно публично напрежение и политическа неустойчивост, само че е потвърдил, че „ страната може да има гръбнак “ и че властта може да се упражнява „ с честност и работа, а не като девиз “.
По думите му обществото има високи упования към новото държавно управление поради необятната политическа поддръжка, с която то разполага. Гюров предизвести наследниците си да не позволяват страната още веднъж да бъде употребена за персонални ползи.
„ Не предавайте жителите и властта на тези хора. Не позволявайте законът да се движи от телефона и не се опасявайте от истината, а от хората, които я премълчават “, обърна се той към новия кабинет.
Досегашният министър председател уточни още, че триумфът на едно ръководство не се мери единствено с времето, което е прекарало във властта, а и с наследството, което оставя след себе си.
Новият министър-председател Румен Радев съобщи, че кабинетът му ще работи за „ модерното развиване на България като модерна европейска страна “, както и за сигурността и благоденствието на българските жители.
„ Вярвам, че нашето държавно управление е първа стъпка към устойчиво и стратегически насочено ръководство “, сподели Радев.
Той благодари на служебния кабинет за организацията на „ естествени и почтени избори “ и за обезпечената последователност сред институциите. Радев означи още, че Андрей Гюров е поел поста длъжностен министър председател в комплицирана политическа обстановка след „ злощастни промени в Конституцията “.
В края на церемонията новоизбраният министър председател пожела здраве и триумф на членовете на служебното държавно управление.
По-рано през днешния ден новоизбраният Министерски съвет с министър председател Румен Радев постави клетва пред 52-рото Народно заседание.
„ Нашето време беше време на последователност и правда “, съобщи Гюров. Той акцентира, че служебният кабинет е работил в изискванията на мощно публично напрежение и политическа неустойчивост, само че е потвърдил, че „ страната може да има гръбнак “ и че властта може да се упражнява „ с честност и работа, а не като девиз “.
По думите му обществото има високи упования към новото държавно управление поради необятната политическа поддръжка, с която то разполага. Гюров предизвести наследниците си да не позволяват страната още веднъж да бъде употребена за персонални ползи.
„ Не предавайте жителите и властта на тези хора. Не позволявайте законът да се движи от телефона и не се опасявайте от истината, а от хората, които я премълчават “, обърна се той към новия кабинет.
Досегашният министър председател уточни още, че триумфът на едно ръководство не се мери единствено с времето, което е прекарало във властта, а и с наследството, което оставя след себе си.
Новият министър-председател Румен Радев съобщи, че кабинетът му ще работи за „ модерното развиване на България като модерна европейска страна “, както и за сигурността и благоденствието на българските жители.
„ Вярвам, че нашето държавно управление е първа стъпка към устойчиво и стратегически насочено ръководство “, сподели Радев.
Той благодари на служебния кабинет за организацията на „ естествени и почтени избори “ и за обезпечената последователност сред институциите. Радев означи още, че Андрей Гюров е поел поста длъжностен министър председател в комплицирана политическа обстановка след „ злощастни промени в Конституцията “.
В края на церемонията новоизбраният министър председател пожела здраве и триумф на членовете на служебното държавно управление.
Източник: novinionline.com
КОМЕНТАРИ




