Оставката на Борислав Ми­хайлов означава, че се задава нов конгрес,

...
Оставката на Борислав Ми­хайлов означава, че се задава нов конгрес,
Коментари Харесай

Кой сменя Боби Михайлов в БФС?

Оставката на Борислав Ми­хайлов значи, че се задава нов конгрес, на който да бъде определен новият президент на БФС, оповестява вестник " Тема Спорт ". И идва въпросът - кой ще замести, най-малко краткотрайно, досегашния президент на централата.

Уставът на Футболния съюз гласи: " При подаване на оставка, трай­на неспособност да извършва за­дълженията си или гибел, право­мощията на президента се изпъл­няват от първия вицепрезидент, а при неспособност или отвод от негова страна - от различен вице­президент, определен от ИК, до про­веждането на конгрес ".

Това значи, че в петък на Изпълкома, в случай че оставката на Михайлов бъде призната, то тогава би трябвало да бъде назначена и дата за нов Конгрес. А функционалностите му като първи вицепрезидент би трябвало да извършва Йордан Лечков.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР