Основните европейски борси приключиха първия търговски ден за седмицата със

...
Основните европейски борси приключиха първия търговски ден за седмицата със
Коментари Харесай

Европейските борсови индекси завършиха първата сесия за седмицата низходящо, акциите на датската енергийна компания „Йорстед“ се сринаха


Основните европейски тържища завършиха първия търговски ден за седмицата със спадове на показателите, съобщи Си Ен Би Си.

Във Франкфурт DAX се намали с 4,43 пункта или 0,02 на 100 до 24 283,97 пункта.

Парижкият CAC 40 спадна с 30,31 пункта или 0,37 на 100 до 8121,07 пункта.

Лондонският FTSE 100 изтри 31,45 пункта или 0,32 на 100 до 9865,97 пункта.

Общоевропейският показател Stoxx 600 изгуби 0,75 пункта или 0,13 на 100 до 586,75 пункта.

Акциите на датската енергийна компания „ Йорстед “ (Orsted) поевтиняха внезапно, откакто, които към този момент са в развой на създаване, откакто министърът на вътрешните работи Дъг Бъргам уточни като причина за решението опасенията на Вашингтон за националната сигурност на страната.

Книжата на компанията изгубиха 12,7 на 100 от цената си, а акциите на датския производител на вятърни турбини „ Вестас уинд системс “ (Vestas Wind Systems) поевтиняха с 2,7 на 100.

Акциите на френската биотехнологична компания „ Абивакс “ (Abivax) нарастнаха с 15,4 на 100, защото корпорацията продължава да притегля вниманието на вложителите, добавя Си Ен Би Си. Компанията отхвърли молба за коментар от американската медия по отношение на клюки за евентуално придобиване от американския колос „ Илай Лили “ (Eli Lilly).

В петък (Stellantis) и италианските подразделения на „ Тесла “ (Tesla), Би Уай Ди (BYD), и „ Фолксваген “ (Volkswagen) за хипотетично заблуждение на потребителите по отношение на характерностите на техните електрически автомобили.

Акциите на „ Стелантис “ поевтиняха с 4,6 на 100 в края на днешната търговия.

По-рано през днешния ден (Apple) с 98,6 млн. евро (115 милиона долара) за хипотетична корист с господстващото им състояние на пазара посредством своя магазин за приложения „ Ап Стор “ (App Store).

Цената на. Цената на жълтия метал се увеличи до рекордните 4459,70 $ за тройунция, а тази на среброто – до 68,99 $ за тройунция в ранната утринна търговия, преди да отстъпи от това рекордно ниво по-късно през сесията. Цените на двата метала са се повишили надлежно с близо 70 и 128 на 100 от началото на годината.

Други данни, изнесени през днешния ден, демонстрират, че, което удостоверява забавянето на темпа на напредък през третото тримесечие на годината.

Националната статистическа работа на страната заяви, че икономическата интензивност е отслабнала по отношение на предходните месеци, откакто хакерска атака против автомобилния производител „ Джагуар Ленд Роувър “ (Jaguar Land Rover) е засегнала индустриалния бранш. Данните демонстрират, че производството е асъдействало негативно за растежа, като изключително мощен е бил спадът в автомобилната промишленост.

Отделни данни, изнесени от статистическата работа на страната, демонстрират също, че, защото са усетили следствията от по-високите налози, само че все пак са нараснали разноските си, което удостоверява забавянето на стопанската система.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР