Основната задача на новите е да овладеят поскъпването на животаРазрешаването

...
Основната задача на новите е да овладеят поскъпването на животаРазрешаването
Коментари Харесай

Мицотакис смени петима министри в правителството си

Основната задача на новите е да овладеят повишаването на живота
Разрешаването на гей браковете отблъснало гласоподаватели

Кириакос Мицотакис отхвърли опцията за осъществяване на предварителни парламентарни избори в Гърция.
Гръцкият министър председател Кириакос Мицотакис смени през вчерашния ден петима министри в държавното управление си - на развиването, на вътрешните работи, на труда, на миграцията и на аграрното развиване и храните, заяви Ройтерс.

Причината за рокадите е по-слабото от предстоящото показване на ръководещата партия “Нова народна власт ” на изборите за Европейски парламент на 9 юни и има за цел да помогне на Гърция. Една от главните задания пред новите министри е да се оправят с повишаването на разноските за живот.

Нов министър на развиването става Такис Теодорикакос, който ще заеме мястото на Костас Скрекас. Начело на министерството на труда ще застане Ники Керамеос, която до момента заемаше поста вътрешен министър. На нейно място министерството на вътрешните работи ще оглави Тодорис Ливаниос.

Нов ще бъде и министърът на миграцията и убежището - Никос Панайотопулос, който заема мястото на Димитрис Керидис. Сменен е и министърът на аграрното развиване и храните Лефтерис Авгенакис, като на негово място идва Костас Циарас.
Мицотакис резервира министъра на финансите Костис Хадзидакис. Дипломат №1 остава Йоргос Герапетритис, а Никос Дендиас ще продължи да стои отпред на министерството на националната защита.

Управляващата “Нова народна власт ” получи едвам 28,3 % от гласовете на изборите за Европейски парламент, което е надалеч от резултата от към 41%, който записва на парламентарните избори през юни предходната година, и под задачата от 33%, която Мицотакис си беше сложил по време на предизборната акция.

Освен това евроизборите в Гърция минаха при рекордно ниска изборна интензивност от съвсем 41%.

Пред гръцката телевизия Алфа по-рано тази седмица Мицотакис загатна за вероятни рокади в държавното управление, като уточни и аргументите, довели до спада на известността на ръководещата партия - на първо място повишаването на живота.

Премиерът даде обещание държавното управление да се бори с възходящите цени в границите на бюджетните параметри, само че изключи понижаване на налозите върху продажбите. Мицотакис също така даде обещание понижаване на каузи от осигуровките, който заплащат работодателите, с цел да насърчи бизнеса да наема чиновници и да се понижи безработицата.

Друга причина за спада в известността на “Нова народна власт ”, която министър председателят уточни, е прокараното от държавното управление позволение за еднополовите бракове. Според Мицотакис това е отблъснало част от обичайните гласоподаватели на партията.

Гръцкият министър председател индиректно отхвърли сюжетите за предварителни парламентарни избори с думите, че е “по-добре, че (избирателите) изпратиха в този момент това обръщение, тъй като имаме пред себе си още три години ”.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР