Осминафиналистът в Шампионската лига Шалке 04 пак не намери сили

...

Отличник в ШЛ, но тройкаджия в Германия: Шалке 04 пак разочарова

Осминафиналистът в Шампионската лига Шалке 04 отново не откри сили да реализира победа в Бундеслигата и е чак на 13-а позиция - единствено на 3 точки от рисковата зона. Този път “кралскосините” едвам стигнаха до 1:1 при гостуването си на Аугсбург в среща от 15-ия кръг. Отборът от Гелзенкирхен даже беше по-близо до провалянето, в сравнение с до това да си тръгне с всичките точки.

Вратарят Ралф Феерман направи няколко значими спасявания след удари на играчи на Аугсбург, само че пък носи виновност за попадението на Михаел Грегорич в 13-ата минута, с което баварците излязоха напред.

С две смени още на полувремето треньорът на “04” Доменико Тедеско промени ненапълно представянето на тима си и в 52-ата минута Даниел Калиджури изравни с отдалечен шут.

You won't see many better strikes than that this season #FCAS04 1-1 pic.twitter.com/WeNXQlpsMw
— FC Schalke 04 (@s04_en) December 15, 2018
Аугсбург играе мощно в доста от мачовете си тази есен, само че не реализира съответните резултати и няма победа в шест следващи кръга, поради което е комшия на Шалке. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 15 кръг, събота 15 декември  Аугсбург 1:1краен резулат  Шалке 04