Пиастри коментира супер специалния си старт в Япония
Оскар Пиастри най-сетне съумя да започва съревнование във Формула 1 през 2026 година по време на вчерашната Гран При на Япония на „ Сузука “.
Австралийският водач на Макларън нямаше опция да се включи в първите две съревнования за сезона в Австралия и Китай заради разнообразни аргументи. В Мелбърн той произшествия по време на опознавателните обиколки на път към стартовата решетка, а седмица по-късно колата му се повреди в минутите преди старта.
Вчера обаче сходни компликации за Пиастри нямаше и той съумя да заеме третата си позиция на стартовата решетка на „ Сузука “. Пилотът на Макларън направи отличен старт и поведе в първия завой, запазвайки водачеството си до спиранията в бокса, когато той загуби първата позиция от Андреа Кими Антонели, който спря по време на интервала с кола за сигурност. В последна сметка Пиастри приключи втори зад Антонели, постигайки първия подиум за Макларън през 2026 година.
„ Стартът ми не беше нищо изключително, само че в това време беше и супер специфичен. Видях, че Кими превърта задните си гуми, не видях какво направи Джордж (Ръсел), само че фактът, че би трябвало да заобиколя Кими компрометира втората фаза от потеглянето ми. Но то беше задоволително положително, с цел да поведа. Така че да, това несъмнено беше наша мощна страна през днешния ден.
„ Щях да се веселя да видя по какъв начин ще се развият нещата. Трябва да ревизира дали Кими беше по-бърз от Джордж, или имаше сходно движение. Ако скоростта му беше сходна, щях да имам стресов следобяд, тъй като и двамата щяха да се залепят за скоростната ми кутия. Щом Кими се озова в чистия въздух стана ясно, че той е доста по-бърз от мен. Така че не знам дали щях да печеля надпреварата, само че щях да се веселя да схвана “, описа Пиастри.
Австралийският водач на Макларън нямаше опция да се включи в първите две съревнования за сезона в Австралия и Китай заради разнообразни аргументи. В Мелбърн той произшествия по време на опознавателните обиколки на път към стартовата решетка, а седмица по-късно колата му се повреди в минутите преди старта.
Вчера обаче сходни компликации за Пиастри нямаше и той съумя да заеме третата си позиция на стартовата решетка на „ Сузука “. Пилотът на Макларън направи отличен старт и поведе в първия завой, запазвайки водачеството си до спиранията в бокса, когато той загуби първата позиция от Андреа Кими Антонели, който спря по време на интервала с кола за сигурност. В последна сметка Пиастри приключи втори зад Антонели, постигайки първия подиум за Макларън през 2026 година.
„ Стартът ми не беше нищо изключително, само че в това време беше и супер специфичен. Видях, че Кими превърта задните си гуми, не видях какво направи Джордж (Ръсел), само че фактът, че би трябвало да заобиколя Кими компрометира втората фаза от потеглянето ми. Но то беше задоволително положително, с цел да поведа. Така че да, това несъмнено беше наша мощна страна през днешния ден.
„ Щях да се веселя да видя по какъв начин ще се развият нещата. Трябва да ревизира дали Кими беше по-бърз от Джордж, или имаше сходно движение. Ако скоростта му беше сходна, щях да имам стресов следобяд, тъй като и двамата щяха да се залепят за скоростната ми кутия. Щом Кими се озова в чистия въздух стана ясно, че той е доста по-бърз от мен. Така че не знам дали щях да печеля надпреварата, само че щях да се веселя да схвана “, описа Пиастри.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




