Още в 3-ата минута Удинесе привидно откри. Илия Несторовски се

...

Сампдория обърна Удинезе след намеса на ВАР

Още в 3-ата минута Удинесе видимо откри. Илия Несторовски се извиси над всички в наказателното поле и попари вратата на домакините. След преразглеждане с ВАР обаче голът бе анулиран.

В 12-ата минута Гастон Рамирес отвърна с греда за домакините, след центриране от фланга.

Все отново в 29-ата минута Несторовски чества, откакто се оказа непокрит на границата на наказателното поле, насочи изстрел, който рикошира и влезе неспасяемо зад Аудеро за 0:1.

Дълбоко в добавеното време на първата част Сампдория изравни. Маноло Габиадини се ускори от директен свободен удар и прати коженото кълбо по страховит метод в горния десен ъгъл.

В 75-ата минута домакините стигнаха до цялостния поврат. Те получиха правото да изпълнят дузпа след преразглеждане с ВАР. С отговорността се нагърби Гастон Рамирес, който демонстрираха самообладание и прати топката неспасяемо в лявата част на вратата за крайното 2:1.