Художникът „не е изненадан“ да бъде бестселър
Още през септември световните специалисти по изкуство бяха сюрпризирани от името, което оглави нов лист на най-продаваните актьори в света.
Aboudia, въодушевен от графити художник от Кот д'Ивоар победи добре известни имена като Деймиън Хърст и Банкси, с цел да продаде най-вече творби на търг миналата година.
Според Hiscox Artist Top 100, Aboudia, с същинско име Abdoulaye Diarrassouba, беше блъснал 75 лота. Едно от тези платна беше продадено за £504 000 (£640 000).
Водещият онлайн пазар Artsy назова триумфа на Aboudia, до момента в който The Guardian сподели, че пазарните специалисти са до класацията.
Месеци по-късно, седейки в лондонска изложба, облепена с негови картини, Абудия ми споделя, че резултатите от изследването „ не са изненада “ за него.
Прочетете целия текст »




