Още по темата15.04.2019 / 22:05Борисов за пожара в Нотр Дам:

...
Още по темата15.04.2019 / 22:05Борисов за пожара в Нотр Дам:
Коментари Харесай

Зам.-кметът на Париж: Щетите за „Нотр Дам” са колосални

Още по темата15.04.2019 / 22:05Борисов за пожара в " Нотр Дам ": 8 века история изчезват пред очите ни

Btv

Пожарникарите се пробват да запазят творбите на изкуството, съхранявани в храма

Заместник-кметът на Париж Еманюел Грегоар сподели, че катедралата Нотр Дам в Париж е понесла колосални вреди от пожара, който е почнал в островърхата й кула, която рухна под напора на пламъците, съобщи Асошиейтед прес, представена от Българска телеграфна агенция.



Пред телевизия Бе Еф Ем Те Ве Грегоар сподели още, че пожарникарите в този момент се пробват да запазят творбите на изкуството и други скъпи предмети, съхранявани в храма.

Говорител на катедралата сподели, че целият ѝ дървен интериор гори и евентуално ще се унищожи, добавя АП.

Кадри по френски малките екрани и в онлайн изданията демонстрират напредващи надолу пламъци. От гъстия пушек и от огъня, обхванали катедралата, не може да се види ясно положението на покрива, наобиколен частично от скеле, издигнато поради дейностите по обновлението на катедралата. АП напомня, че ремонтът коства 6 милиона евро.

Стотици хора са се струпали по мостовете над река Сена в региона на катедралата и гледат потресени пожара, който гълтам един от знаците на френската столица.

Лидерите на Европейски Съюз, на Съединени американски щати, на Германия към този момент показаха ужаса и тъгата си от протичащото се. Президентът на Франция Еманюел Макрон дойде на мястото на пожара.

Официално аргументите остават незнайни, само че френски медии цитират хора от противопожарна бригада, които споделят, че пожарът може да е обвързван с ремонтните действия.

Генералният шеф на ЮНЕСКО Одре Азуле сподели, че нейната организация ще бъде до Франция с оглед възобновяване и съхранението на това скъпо завещание, съобщи Франс прес.

„ Нотр Дам ” е част от листата на международното завещание на ЮНЕСКО. Тя беше вписана в него през 1991 година Катедралата, която е в готически жанр, се издига на остров Сите в центъра на Париж.

 

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТСПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!

ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ съдебна експертиза ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУКНапиши коментарИме:Коментар:


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР