Още по темата: Волейболистките ни с две контроли в Хърватия

...

България взе гейм на 9 и стартира чудесно олимпийската...

Още по тематиката: Волейболистките ни с две контроли в Хърватия

Женският народен тим на България започва с чудесна победа присъединяване си в група С на олимпийската подготовка. " Лъвиците ", водени от Иван Петков, се постановиха над Аржентина с 3:1 (24:26, 25:9, 25:18, 25:20) в съвсем двучасов дуел, изигран в Шрийвпорт (Луизиана).

Родните националки излязоха отпред на класирането в групата с 3 точки.

Стартов състав: Елица Василева, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Мира Тодорова, Нася Димитрова, Лора Китипова, Жана Тодорова - либеро.

Най-оспорван бе първият гейм, като в основните моменти южноамериканките демонстрираха по-голяма устойчивост и измъкнаха триумфа. В идната част превъзходството на българките бе цялостна и девойките на Иван Петков дадоха единствено 9 точки на съперничките си. Така резултатът бе подравнен 1:1 гейма.

Третият гейм бе равносилен изначало, след което родните представителки още веднъж взеха самодейността в свои ръце и без проблем оформиха добра преднина, с помощта на която излязоха напред след 25:18. Решителната четвърта част още веднъж бе под диктовката на нашите девойки и те записаха триточкова победа на сметката си.

Най-резултатна бе Елица Василева с 18 точки (1 ас, 4 блокади), Мирослава Паскова се разписа с 16 точки (2 аса, 3 блокади). Гергана Димитрова добави 15 точки (3 аса). За волейболистките на " гаучосите " Ямила Нисетич завърши с 16 точки (1 ас). Елина Родригес и Лусия Фреско се регистрираха с по 13 точки.

Утре (4 август) българките срещат домакина Съединени американски щати, Аржентина играе против Казахстан. Двубоите са от 01:00 ч. б.в. и 04:00 ч. б.в./bgvolleyball.com
Източник: marica.bg