Още по темата: ЦСКА тръгна с разгромна победа над черногорци

...

Провал за ЦСКА на Българска Армия

Още по тематиката: ЦСКА потегли с разгромна победа над черногорци

ЦСКА се провали на старта на новия сезон, откакто приключи 2:2 с гостуващия Етър в мач от първия кръг на efbet Лига. " Червените " повеждаха на два пъти с голове Али Соу (4-дузпа) и младока Митко Митков (73), само че Даниел Младенов (57, 78) осъществя две попадения и донесе точката за " виолетовите ".

Наставникът на „ армейците “ Добри Митов извърши три промени спрямо 11-ката, която стартира през седмицата против Титоград (4:0) в първия квалификационен кръг на Лига Европа, а всички те бяха в отбрана. В центъра на защитата започнаха Чорбаджийски и Бодуров за сметка на Томаш и Гълъбов. Вместо Жеферсон като ляв бек пък започва Занев.

Домакините поведоха след единствено четири минути игра. Петър Занев навлезе в наказателното поле и бе изритан от Александър Дюлгеров, а съдията уточни бялата точка и Али Соу и с мощен шут осъществя дузпата за 1:0.

„ Червените “ имаха самодейността, само че в 23-ата минута гостите можеха да изравнят. Двойно подаване сред Светослав Ковачев и Крум Стоянов приключи с удар на втория, а Черниаускас мазета топчката.

В 37-ата минута вратарят на гостите Иванов избави удар на Занев, а в 43-ата минута се намеси и при шут на Кери. Малко преди почивката ново попадение на Соу бе анулирано поради засада.

Етър бе покрай равнене при започване на втората част, само че ударът на Йордан Апостолов от чиста позиция не се оказа прецизен. Все отново в 57-ата минута гостите изравниха след неточност в отбраната на „ алените “. Тиаго Родригес лиши топката, само че реши да дриблира в личното си наказателно поле и Даниел Младенов му открадна кълбото, след което напредна и преодоля Черниаускас за 1:1.

Последва напън на „ армейците “, а при едно центриране от корнер Божидар Чорбаджийски нацели гредата след удар с глава. В 73-ата минута ЦСКА още веднъж поведе, откакто влезлият като запаса секунди по-рано младок Митко Митков осъществя прословут гол за 2:1 с удар от далечна отдалеченост.

Радостта на домакините бе прекомерно къса, защото пет минути по-късно Иван Стоянов откри чудесно Даниел Младенов, който изпреварил персоналния си надзирател и с глава изравни за 2:2.

В 86-ата минута Рубен Пинто падна в наказателното поле и изиска дузпа, само че получи жълт картон за симулация, макар че имаше контакт с Йордан Апостолов от гостите, които в последната минута получиха страховит късмет да шокират изцяло " Българска Армия ". Здравко Илиев потегли от личната си половина и напредна, излизайки самичък против вратаря, само че шутира мощно и неопределено.

В последна сметка двата отбора стартират сезона с по една точка в актива си, а в идващия кръг ЦСКА приема Черно море, до момента в който Етър е хазаин против Левски.
Източник: marica.bg