Още по темата: Ето каква е "тайната на младостта" на

...

Феноменален Роналдо класира Португалия на финал

Още по тематиката: Ето каква е "тайната на младостта " на Кристиано Роналдо
С хеттрик на Кристиано Роналдо Португалия удари Швейцария с 3:1 в първия полуфинал на шампионата Лига на нациите и ще спори за трофея в конкуренцията против спечелилия от Холандия и Англия. Кристиано Роналдо се разписа в 25-ата, 88-ата и 90-ата минути, а Рикардо Родригес от доста противоречива дузпа в 57-ата минута бе изравнил. 11-метровият углавен удар, отсъден благодарение на ВАР, само че реферът Феликс Брик не съумя да убеди в правилността на решението си. Първо той подмина обстановката в пеналта на иберийците, а в ответната контра даде дузпа за тях. След митинг на швейцарците Брик изгледа обстановката на екран и уточни бялата точка. В края на дуела обаче се развихри Роналдо и справедливо прати родината си на край.
Преди срещата на стадион " До Драгао " в Порто бе непокътната минута безмълвие в памет на умрелия някогашен президент на УЕФА Ленард Йохансон, а дебют за домакините направи младата звезда на Бенфика Жоао Феликс. И двата отбора се хвърлиха в офанзиви през цялото време, като още в 3-ата минута Шакири направи двойно подаване със Сеферович, който излезе самичък против вратаря Руи Патрисио и не съумя да го преодолее.
Източник: marica.bg