Още на старта на сезон 2026 във Формула 1 враждата

...
Още на старта на сезон 2026 във Формула 1 враждата
Коментари Харесай

Враждата между Перес и Лоусън се възобнови още на старта на сезона

Още на старта на сезон 2026 във Формула 1 враждата сред Серхио Перес и Лиам Лоусън се възобнови, откакто това се озоваха един до различен на пистата в хода на конкуренцията за Гран При на Австралия.

Не е загадка, че Перес и Лоусън не са в най-хубавите връзки още от края на 2024 година насам, когато те водеха спор за мястото в тима на Ред Бул. Тогава даже имаше един противоречив миг сред тях в Мексико, където Лоусън сподели междинен пръст на Перес след случай на пистата, само че по-късно се извини.

В последна сметка новозеландецът размени Перес в екипа на Ред Бул, което остави мексиканския играч без пилотско място за сезон 2025. Той обаче откри път назад към Формула 1 с новия отбор на Кадилак и още в първото си съревнование назад в спорта още веднъж засече Лоусън на пистата.

И този път борбата сред двамата не мина без напрежение, макар че те се бореха за позиции надалеч от зоната на точките. Въпросното напрежение се породи след едната офанзива на Лоусън от външната страна на третия завой, при която се стигна до контакт гума в гума сред двамата. След него новозеландецът излезе отвън пистата и се върна на нея зад Перес, само че комисарите решиха, че водачът на Кадилак не е работил неправилно в своята отбрана.

През цялото време имаше и замяна на реплики сред двамата посредством техните тимове, което продължи и след финала, до момента в който те даваха своите изявленията за медиите. Всичко това демонстрира, че и Перес, и Лоусън към момента не таят най-хубави усеща един към различен и не е изключено сред тях да има още моменти на напрежение на пистата.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР