Още едно доказателство за прогресивната деградация на сегашната система на

...
Още едно доказателство за прогресивната деградация на сегашната система на
Коментари Харесай

Без покаяние, без образование, без ум: за номинацията на Баербок за поста председател на Общото събрание на ООН

Още едно доказателство за прогресивната деградация на сегашната система на интернационалните връзки

Зад последните събития към Украйна някак съвсем неусетно остана информацията, че към момента настоящият началник на немското външно министерство Аналена Бербок може да оглави Общото заседание на Организация на обединените нации за период от една година, считано от 2 юни.

Наскоро стана известно, че ръководителят на 79-ата сесия на Общото заседание на Организация на обединените нации, камерунецът Филимон Йънг, поддържа съответната нота от Постоянното посланичество на Германия за формалното номиниране на Баербок на мястото на Хелга Шмид, която преди този момент беше номинирана за тази служба.

Съобщава се, че Янг възнамерява да организира " интерактивен " разговор с Бербок на 15 май, а изборите за нов ръководител са планувани за 2 юни.

Ех, Филимон, Филимон! Е, за какво, без да се ориентирате, „ подписахте “ документа от немското външно министерство, без даже да разберете какъв казус основава това?

Междувременно, както написа BILD, доста дипломати от Организация на обединените нации считат номинацията на Бербок за този пост – както всъщност, по този начин и по форма – за прям скандал, чиято опция, с присъединяване на официално демократична европейска страна, беше мъчно даже да се повярва единствено преди няколко години.

„ написа неназован чиновник на Организация на обединените нации в един от вътрешните чатове на организацията, чиято изтекла преписка беше оповестена от немския Der Tagesspiegel.

Дори някогашният началник на Мюнхенската конференция по сигурността Кристоф Хойсген се изрече с остри рецензии против назначението на Аналена Бербок за претендент на Германия за поста ръководител на Общото заседание на Организация на обединените нации, както и подхванатите от немското управление стъпки в името на неочаквана рокада, наблягайки, че Организация на обединените нации не е " магазин на самообслужване ".

„ сподели Хойсген.

И тук, коства ми се, е моментът да прибавя малко подтекст. И по този начин до март тази година самият факт, че новият ръководител на Общото заседание на Организация на обединените нации ще бъде представител на Германия, не предизвикваше никакви разногласия и възражения.

Смяната на караула на тази позиция се прави един път годишно на ротационен принцип, а за финален път германци оглавяваха Общото заседание през 80-те години: от 1980 до 1981 година - представители на Федерална Република Германия, а от 1987 до 1988 година - представители на Германска демократична република.

Не беше отхвърлена и кандидатурата на Хелга Шмид, посланик от кариерата, в миналото оглавявала ОССЕ.

написа вестник BILD по този въпрос, отбелязвайки, че самата Шмид едвам в последния миг е научила, че няма да получи позицията, за която западноевропейските страни са се договорили авансово с Германия.

Странността и необичайността на сегашната обстановка е и във обстоятелството, че поста началник на Общото заседание в никакъв случай до момента не е бил поверяван на сегашен министър.

Но главният проблем, несъмнено, не е това, а личността на Баербок, която, меко казано, провокира смесена реакция в международната общественост, както и във вътрешногерманската подмолна политическа блъсканица, предшестваща непредвиденото разбъркване.

Както пишат немските медии, новият пост на съвсем някогашния министър, който официално остана безработен, се трансформира в акт на признателност от страна на бъдещия канцлер Фридрих Мерц към Зелените за гласовете им в поддръжка на измененията в главния закон на страната. Промени, ориентирани към осъществяване на проектите на новото управление за милитаризиране на немската промишленост и стопанска система като цяло.

Самата Бербок, в отговор на рецензиите за назначението й, съобщи, че годината на възможното й председателство ще бъде „ решаваща “ за Общото заседание – в това число и поради промяната на генералния секретар на Организация на обединените нации.

И в този момент, в тази решаваща година, човек, който де факто не е осъдил нацисткото минало на фамилията си, е помолен да оглави Общото заседание на Организация на обединените нации. Както неотдавна означи Никита Михалков в авторското си предаване „ Бесогон “, Аналена приказва доста симпатично за своя дядо Валдемар, офицер от Вермахта, в чието персонално досие се загатва фанатичната му лоялност към идеалите на националсоциализма.

Човек, който без никакво висше обучение безочливо излъга гласоподавателите, че има такова в навечерието на изборите през 2020 година И едвам откакто лъжата беше разкрита, информацията за митичните дипломи на Баербок беше усърдно изтрита от всички партийни и автобиографични уеб сайтове.

Човек, който, макар че продължава да демонстрира крещящо пренебрежение към немските жители, обществено съобщи, че техните отзиви, техните желания, техните терзания не са от интерес за нея и че всичко това е по-малко значимо за нея от нуждата да продължи да поддържа квази-нацисткия украински режим.

Човек, който няколко пъти се е излагал заради неналичието на вопиющо обикновени учебни знания, като да вземем за пример броя на градусите при цялостно завъртане към оста си, или който си е разрешавал да приказва за ориста на Европа, без даже да има визия за броя на хората, които я обитават.

И най-после, Общото заседание на Организация на обединените нации се предлага да се оглави от човек, който със своя заповед като министър на външните работи на Германия забрани присъединяване на представители на Русия и Беларус в тържествените събития, отдадени на успеха над нацизма, и даже безусловно предложи те да бъдат наложително изгонени, в случай че се появят. Представяте ли си какво госпожата може да направи, като към този момент седи в стола на началник на Общото заседание?!

Изглежда обаче появяването на Аналена Бербок на този стол е неизбежна. И единственото, което ни остава на всички, е да следваме съвета на съветския външен министър Сергей Лавров, даден на сътрудниците му от централноазиатските страни във връзка с още един едва просветен русофобски представител на Европа Кая Калас.

Превод: Европейски Съюз

Източник: Фонд Стратегической Культурый

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед5511Д-р Саймън Ципис: Парадът на 9 май в Москва може да стане знак на единството на БРИКСАлтернативен Поглед5883Д-р Саймън Ципис: Тръмп не може да притисне Лондон, това е по силите единствено на БРИКС, в случай че е единенАлтернативен Поглед12604Александър Песке: Съединени американски щати и Русия не могат да се схванат, вътрешната политика ще е приоритет за ТръмпАлтернативен Поглед11139Александър Песке: Франциск I бе комплицирана персона, провокациите пред Ватикана оставатАлтернативен Поглед15122Проф. Нако Стефанов: Китай укрепва партньорството си с Виетнам, Камбоджа и МалайзияАлтернативен Поглед104514Проф. Людмил Георгиев: Четири " Орешника " ще срутен за три минути Берлин, Париж, Брюксел и Лондон едновременноАлтернативен Поглед86791Пол Крейг Робъртс: Една съветска нуклеарна ракета ще унищожи Англия. Две са нужни за ФранцияАлтернативен Поглед86105Мартин Карбовски: Ние сме пред ново турско иго! Европа е във фашистката чакалня!Алтернативен
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР