Осем титли, 316 мача, 91 гола и 86 асистенции -

...
Осем титли, 316 мача, 91 гола и 86 асистенции -
Коментари Харесай

Дърпане на уши или знак за раздяла: защо "Лудогорец" извади Марселиньо от състава

Осем трофеи, 316 мача, 91 гола и 86 асистенции - това е статистиката на Марселиньо в " Лудогорец ". Бразилецът, който дойде в тима още през 2011 година, съумя да израсне наедно с клуба, с цел да се трансформира в една от емблемите на отбора от Разград.

С качествата си и неоспоримия си гений Марселиньо стана освен водач на " Лудогорец " и любим на почитателите, само че и стигна до националния тим на България.

Последните месеци обаче не са толкоз положителни за него, а това съответства със завръщането на Стойчо Стоев на треньорския пост. Гневна реакция против треньора при промяна в мача от предишния сезон с " Черно море " и ехидна усмивка след нова такава в последния европейски конфликт с " Ференцварош " повдигнаха доста въпроси за връзките сред двамата.

Рецидив

Последствията от този спор са изваждане на бразилеца от състава. Той не попадна в групата за гостуването на " Берое " през уикенда, а в този момент е и отвън картотекираните за мачовете с " Валур " от втория прелиминарен кръг в Лига Европа. На негово място е включен Вандерсон, който до момента беше контузен.

Самият треньор Стоев разяснява още след дуела с " Ференцварош ", че вижда произволи на играчите, а няколко дни по-късно дефинира държанието на Марселиньо като рецидив.

" Треньорска е повода Марселиньо да не е в групата. Свързано е с реакцията против " Ференцварош ". Това е за повторно, към този момент направих един компромис, а това е рецидив ", сподели Стоев пред " Диема Спорт " след срещата с " Берое ".

Възможна ли е разлъка

За осем години на " Лудогорец сцена " Марселиньо постоянно е бил считан освен за главен състезател, само че и за любим на притежателя на клуба Кирил Домусчиев. Полузащитникът беше и водач на групата от чужденци по времето, когато общо 10 негови сънародници бяха в състава. След последните промени и освобождението на Натанаел, Лукас Саша, Густаво Кампаняро и други в отбора има останаха четирима бразилци: Ренан, Сисиньо, Рафаел Форстър и Вандерсон.

След огромните си заслуги през годините Марселиньо няколко пъти е казвал, че желае да приключи кариерата си в Разград. През годините продажба на халфа беше предотвратявана, а по-късно самият той отхвърли оферти от чужбина. Стигна се до такава степен, че той даже беше считан за любимец за състезателен шеф в бъдеще, а се заприказва и за разкриване на академия в Бразилия, от която " Лудогорец " да притегля играчи, а Марселиньо да я управлява.

По непотвърдена информация договорът му с " Лудогорец " е до лятото на 2021 година, когато изтича контрактът и на различен от водачите, Козмин Моци. След последните случки обаче не е ясно дали ходът на управлението на първенците не е знак за очертаваща се разлъка или просто предизвестие към звездата и дърпане на уши.
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР