Осем ракети и 87 дрона са изстреляни от Русия при

...
Осем ракети и 87 дрона са изстреляни от Русия при
Коментари Харесай

ПОРЕДНА КЪРВАВА НОЩ: Русия не спира атаките срещу Украйна, сред пострадалите има и 6 деца

Осем ракети и 87 дрона са изстреляни от Русия при нощна офанзива против Украйна.  В резултат на това са нанесени вреди в пет района в страната, оповестиха украинските военновъздушни сили.

Подразделенията за противовъздушна защита са свалили 33 съветски дрона, а други 36 са били пренасочени, оповестиха украинските военновъздушни сили, съобщи Ройтерс.

Щети са регистрирани в пет района в южната, североизточната и източната част на страната. По военни данни от съветската офанзива са наранени регионите на Одеса, Харков, Суми, Донецк и Запорожие.

В Одеса са развалени и унищожени икономически хранилища, селскостопанска техника и здания, заяви локалната прокуратура.

„ Проучването продължава, изготвя се цялостен лист на разрушенията и вредите. „ На мястото на събитията прокурорите, взаимно с други чиновници на правоохранителните органи, документират последствията от въоръжената експанзия на Руската федерация “, отбелязва прокуратурата.

Поне четири са жертвите на съветски удари по Харков и Донецк. Един човек почина, а повече от 70 са потърпевши в Харков. Сред ранените са шест деца.

Ръководителят на регионалната военна администрация Олег Синегубов каза, че под удара е попаднал гъсто обитаемият Основянски регион в южната част на града.

По думите на кмета на Харков Игор Терехов са развалени минимум 20 жилищни блока и 30 частни къщи, едно образователно заведение и коли. Жертвата е гражданин на един от жилищните блокове.

Русия умъртви трима цивилни и рани шестима души в Донецка област, съобщи Вадим Филашкин, шеф на регионалната военна администрация. Двама поданици са били убити в Костантинивка и един в Русин Яр.

 

 Safenews напомня, че единствено преди ден Зеленски призова за мощен „ напън “ върху Русия за прекратяване на тригодишната война, до момента в който неговите висши помощници бяха в Париж за диалози с представители на Съединени американски щати и Европейски Съюз по отношение на спора.

 

Зеленски на колене: Трябва мощен интернационален напън върху „ съветските убийци “ (СНИМКИ)

 Safenews напомня още, че единствено 6 от 30 страни се съгласиха да изпратят войски в Украйна.

А ръководителят на дипломацията на Европейски Съюз Кая Калас беше принудена да се отдръпна от проекта за основаване на фонд от 40 милиарда евро за военна помощ за Киев.Изводът – Европейски Съюз се проваля мощно в палновете си по Украйна.

 

МОЩЕН ПРОВАЛ на Европейски Съюз!: Край на „ Коалицията на искащите “ и проекта за 40 милиарда военна помощ за Украйна

 

Източник: RFE/RL

Още вести четете в: Свят За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР