Осем от привържениците на "Севиля" бяха приети по спешност в

...

Осем фена на Севиля в болница след срутване на предпазна ограда

Осем от последователите на "Севиля " бяха признати по неотложност в болница, откакто защитната ограда в бранша им на стадион "Мунисипал де Ипуруа " се срути по време на гостуването им на "Ейбар ".

За благополучие пострадванията им не са съществени.

В 58-ата минута гостите от "Севиля " направиха резултата с 2:0 след осъществяване на дузпа. Привържениците се стекоха към края на бранша, с цел да поздравят любимците си, а под напора им една от защитните огради не устоя и падна. Мачът бе пресечен за 6 минути, като двама от почитателите бяха изнесени на носилки.

В формалния профил на "Ейбар " в "Туитър " бе обявено, че ранените са откарани в близката болница и след обзор е открито, че пострадванията им не са животозастрашаващи.

Мачът приключи с победа 3:1 за "Севиля ". Андре Силва откри резултата, а Евер Банега добави още две попадения за гостите. "Ейбар " съумя да понижи изоставането си в самия завършек на срещата с гол на Жоан Жордан.
Източник: bnews.bg