Осем американски тенисистки (пет жени и трима мъже) достигнаха до

...
Осем американски тенисистки (пет жени и трима мъже) достигнаха до
Коментари Харесай

Най-големият брой американци на осминафиналите в Париж от 85-а насам

Осем американски тенисистки (пет дами и трима мъже) доближиха до четвъртия кръг на Откритото състезание на Франция, с което изравниха върха на страната от 1985 година.

Победите в събота на шампионката от Откритото състезание на Австралия Мадисън Кийс и на номер 2 в света Коко Гоф допълниха петте американски тенисистки в четвъртия кръг, където те се причисляват към Джесика Пегула, Хейли Баптист и Аманда Анисимова.

При мъжете Томи Пол, Франсис Тиафо и Бен Шелтън сполучливо не престават напред, като се има поради, че американците обичайно не са мощни играчи на клей.

През 1985-а пет дами и трима мъже, водени от легендите Мартина Навратилова, Крис Евърт, Джими Конърс и Джон Макенроу, доближиха до същата фаза, прецизира АП.

Последната американска шампионка при дамите в Париж беше Серина Уилямс преди десетилетие, а " най-скорошната " победа за американец е на Андре Агаси през 1999 година.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР