Осасуна победи Севиля с 2:1 в първия мач за сезона

...

Осасуна даде началото на сезона в Ла Лига с успех над Севиля

Осасуна победи Севиля с 2:1 в първия мач за сезона в Ла Лига. Чими Авила означи първото попадение за акцията, а Рафа Мир изравни. Аймар Орос донесе триумфа на отбора си с гол от дузпа.

Домакините поведоха в резултата в 9-ата минута. Чими Авила засече с глава центриране на Рубен Пеня за 1:0.

Гостите обаче възобновиха равенството в ответната офанзива. Рафа Мир засече паралелно на голлинията подаване на Папу Гомес след пробив по десния фланг. След намесата на ВАР попадението бе зачетено.

Преди почивката Томас Дилейни стреля в дясната греда с шут от границата на наказателното поле.

След паузата възпитаниците на Хагоба Арасате получиха 11-метров углавен удар за нарушаване на Папу Гомес. Аймар Орос бе прецизен от бялата точка, с цел да оформи крайния резултат.