Осасуна и Депортиво Алавес не се победиха в среща в

...

Без победител между Осасуна и Депортиво Алавес в последния мач от Ла Лига за 2020-а година

Осасуна и Депортиво Алавес не се победиха в среща в долната част на класирането на испанското футболно състезание.

Двете единайсеторки сложиха точката на конфликтите в Ла Лига за 2020-а с реми.

Спорът сред противниците в Памплона завърши при резултат 1:1.

За домакините се разписа Роберто Торес, до момента в който за гостите, от дузпа, прецизен бе Лукас Перес. И двата гола паднаха през второто полувреме на дуела.

Първо Торес бе прецизен след 68 минути игра, а 7 минути по-късно, след много дискусионно решение, прегледано в допълнение посредством системата ВАР, Перес изравни с безукорен удар от бялата точка.
 Снимка 511908
Източник:

От 8-ата минута до края на мача пък домакините играха с човек по-малко, като вратарят Рубен бе изпъден непосредствено за фаул отвън наказателното поле.
 Реал Сосиедад победи Атлетик (Билбао) и излезе под номер 3 в Испания

Минимален триумф за гостите в мача

През първата част на два пъти домакините стреляха в гредите зад вратаря на противника.

И двата клуба ще отпразнуват своите вековни юбилеи в границите на сегашния шампионат, а нито един от тях не би желал да изпадне тъкмо в сезона на 100-годишнината си.

Домакините от Памплона се намират в по-тежка обстановка. В предходните си 8 мача в шампионата отборът на Ягоба Арасате взе единствено 2 точки, а по подигравка на ориста последната победа беше реализирана навръх датата на вековния празник 24 октомври против различен баски съперник - Атлетик (Билбао).

Дори и да беше победил Алавес, отборът на Осасуна щеше да посрещне новата година в зоната на изпадащите.

Гостите се оправиха по-добре през декември. Тимът на Пабло Мачин посрещна Коледа в положително въодушевление с помощта на триумфа с 2:1 против Ейбар. Въпреки равенството на " Ел Садар ", Алавес ще стартира 2021-а над чертата.

Пабло Мачин трябваше да взема решение кадрови проблеми. Заради насъбрани картони за дуела отпадна Родриго Баталия. Освен това поради травми отвън строя останаха Родриго Ели, Пере Понс и Рубен Дуарте.

Двата тима бяха равностойни и си размениха по едно попадение, само че не стигнаха до успеха.