Организацията за защита на потребителите MyRight е подала в съда

...
Организацията за защита на потребителите MyRight е подала в съда
Коментари Харесай

Клиенти съдят Volkswagen за €357 млн.

Организацията за отбрана на потребителите MyRight е подала в съда на долносаксонския гр. Брауншвайг групов иск от името на над 15 000 клиенти на концерна Volkswagen, които претендират за неустойки поради понесените загуби вследствие на "Дизелгейт ", оповестява Deutsche Welle.

Ищците изискват от VAG да изкупи колите им, в които е конфигуриран програмен продукт за манипулиране на екологичните проби и в следствие са били спрени от придвижване по немските пътища. Обезщетенията са на обща стойност €357 млн., а Volkswagen счита желае за безпочвен.

От MyRight настояват, че съставляват ползите на повече от 100 000 притежатели на дизелови коли, създадени от марките под шапката на VAG. Организацията счита да заведе групов иск и в Швейцария още до края на годината.

Deutsche Welle напомня, че през август съдът в Брауншвайг е взел страната на VW, отхвърляйки сходен иск на MyRight, защото машинациите със софтуера не са основателна причина за прекъсване на колите от придвижване и ищците не могат да претендират за обезщетения.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР